Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 25 komentarzy

twojewiadomosci.com.pl

Twoje Wiadomości - Twoje Wiadomości to inicjatywa społeczna prywatnych osób w stworzeniu platformy wymiany informacji i opinii jej użytkowników skierowana głównie do dziennikarzy obywatelskich jako, że w centrum naszej uwagi jest społeczeństwo i kultura.

Szeremietiew: Platforma bierze wojsko. Czy po to, aby czołgi wyjechały przeciwko protestującym?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na okładce najnowszego "Uważam Rze" Donald Tusk został wystylizowany na generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Jak informuje tygodnik, 16 stycznia odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które było poświęcone prezentacji" założeń reformy systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP".Tygodnik sugeruje w tekścieRomualda Szeremietiewa, że przygotowywana reforma dowodzenia wojskiem ma być realną możliwością "użycia Sił Zbrojnych do całkowitego przejęcia władzy".

Platforma bierze wojsko. Czy po to, aby czołgi wyjechały przeciwko protestującym? -  pyta autor.

- Po cichu. Bez większego zainteresowania mediów przygotowywana jest reforma dowodzenia polskim wojskiem. Daje ona realną możliwość użycia Sił Zbrojnych do całkowitego przejęcia władzy. Szokujące jest w tej sprawie milczenie polityków opozycji, którzy wydają się nie zdawać sobie sprawy z rzeczywistych konsekwencji reformy - pisze Romuald Szeremietiew, były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej.

- Z historii wiemy, że wojsko było używane w zabiegach o zdobycie lub utrzymanie władzy w państwie. Robili to politycy niekoniecznie noszący wojskowe mundury, ale zawsze posiadający władzę wydawania rozkazów w wojsku – czytamy w tygodniku. Stąd na okładce "Uważam Rze" pojawił się Donald Tusk, który przypomina generała Wojciecha Jaruzelskiego.

 W opinii autora, w procesie tworzenia armii nacisk został położony na "ofensywne działania ekspedycyjne i kształcenie żołnierzy w wykonywaniu funkcji quasi-policyjnych".

- W obliczu nadciągającego kryzysu i spodziewanych masowych protestów podporządkowanie wojska wprost partii rządzącej budzi niepokój. Pojawiły się opinie, że pod rządami PO wojsko zostało zamienione w formację o charakterze pacyfikacyjnym i jest ono widziane jako aparat represji – podkreśla autor.

Tekst pierwotnie ukazał się na www.twojewiadomosci.com.pl

Więcej w najnowszym "Uważam Rze"

KOMENTARZE

 • ktory z polityków "opozycji" odważy się
  domagać przywrócenia armii z poboru?????
 • Jedno mnie niepokoi.
  po raz któryś Onet mocno promuje teksty z URze, ostatnio dwukrotnie Szeremietiewa dali na jedynkę.Dziś i tydzień temu, czy dwa tygodnie...
 • Szeremietiew swego czasu aportował Komorowskiemu jak kundelek,
  pogoniony wymądrza się na portalach. A może by tak wykorzystać wiedzę i oskarżyć aktualnych kacyków o zbrodnie? No ale to wymaga odwagi.
  Inna sprawa, że nasze dzisiejsze wojsko to o kant dupy roztłuc, nie ma czego bać się. Zagrożeniem jest Bundeswehra i powtórka Jugosławii.
 • @Rusticulus 18:15:02
  Chór Aleksandrowa śpiewa, Bundeswehra groźnie tupie a pan "WSIowy" (Rusticulus) zdaje się należy do bandy bluzgaczy z Onet.pl.
  ....................
  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/86919,prof-r-szeremietiew-o-sytuacji-politycznej-w-polsce
 • @Rusticulus 18:15:02
  Nie chcę stawać w obronie Pana Szeremietiewa z prostej przyczyny, nie potrzebuje On obrońców, bo po co niewinnemu obrońca?
  Za to mam jedno do Pana Rusticulus'a pytanie, czy ma Pan jakiś materiał potwierdzający ów wykonany aport? najlepiej w formie filmu, gdyż w czasach obecnych jest to chyba najlepszy sposób przekazywania informacji, dzięki któremu notabene nie trzeba czytać tak bzdurnych i chamskich komentarzy jak Pański.

  Co do tematu przewodniego, ciekawi mnie jak w chwili obecnej wygląda morale żołnierzy, przede wszystkim tych reprezentujących najniższy stopień zaszeregowania, bo rozumiem że powyższymi czołgami nie będą "powozić" jenerały.
  Niech sobie z głów wybiją taki scenariusz, chyba że od dawna prowadzą wśród żołnierza zakrojoną na szeroką skalę indoktrynację na wzór komuszej?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31